SDH Drachkov

     Tento tým Lam, jak nás také jinak nazývají, vznikl v roce 2005. Během této doby se v týmu vystřídalo několik lidí, přičemž jádro týmu zůstalo pořád stejné. V sestavě v jaké jsme v současné době, soutěžíme druhým rokem. Specializujeme se zejména na soutěže v požárním útoku a těchto soutěží se účastníme téměř po celé ČR.

     První zkušenosti s ligou na vyšší úrovni jsme získávali již v roce 2006, konkrétně na Šumavské Hasičské Lize. O rok později, tj. v roce 2007, byla ŠHL naším hlavním cílem, což mimochodem zatím platí doposud. V roce 2008 jsme získali nový stroj, se kterým se nám podařilo dosáhnout své první osmnáctky, nicméně tým se dále formoval, jak po taktické, tak i po personální stránce. O rok později jsme začali zvětšovat svůj soutěžní rádius, například soutěžemi na THL a větší úspěchy na sebe nenechávali dlouho čekat. V roce 2010 se nám konečně podařilo dosáhnout své první sedmnáctky a ve finále nám to přineslo konečné třetí místo na ŠHL a titul držitele rekordu ligy pro rok 2010. Krásná to byla sezóna! Letos to není nijak zvlášť oslnivé, k tomu nepřispívá hlavně morální aspekt týmu, neboť touha po vítězství je často příliš velká a další věc, která také nepřispívá k dobré koncentraci týmu, jsou problémy spojené s nezájmem běhat jednoho našeho člena, tím pádem je na spadnutí další personální změna, která k morálnímu zlepšení týmu sice povede, ale nikoliv ke zlepšení technické stránky.

     Soutěže v požárním sportu, kterých se také účastníme, bereme nejenom jako zpestření, ale také jako výzvu. Již řadu let u nás v obci totiž dochází ke zdravé konfrontaci mezi starší generací a námi, právě kvůli tomuto sportu, neboť právě tato starší generace se dlouhou dobu snažila zvítězit v okresní postupové soutěži, leč marně. A letos, když se nám podařilo po 40. letech po druhé v historii obce zvítězit na této soutěži, byl to opravdu velký úspěch a také emotivní zážitek, hlavně pro starší generaci.

SDH DRACHKOV
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one