Žernovice 31. 7. 2010
Letí to jako voda a po roce se v Žernovicích opět sjela družstva hasičů, aby zabojovala o body v ŠHL. Na 19 týmů mužů a 8 týmů žen čekala ve slunečném počasí kvalitně připravená dráha směřující lehce z kopečka. Po nezbytném seznámení se s organizačními záležitostmi se mohlo začít.
A začalo se pěkně zostra. Jako první se totiž na startu ukázali domácí borci „A". Na základně to lehce zachrastilo, košík, voda, plyn, přítomní se lehce ohlédli za terči a bylo hotovo. 17,69 s parádní šestnáckou od Cecka na levém brku znamenalo nakonec suverénní 1. místo. Těsně po jejich kvapíku nastoupilo sudoměřské „A". Nejmenovaný strojník odmítl lepší výsledek a čas nad 21 vteřin znamenal druhou desítku celkově. Stachy se také dostaly lehce na dvacítku a Přechovice se také dost zdržely a nakonec braly pouhý bod. Jedna ves, jedna krev - domácí kluci „B" umí a ve výsledku je hřálo 3. místo za 19,31. Nišovice si také vybrali svojí porci smůly na trojáku, Obytce zaznamenaly dokonce jediné N-ko v soutěži. Doposud vedoucí Kalenice asi také nedaly podle svých představ, sestřiky se nakonec procpali o setinku pod dvacítku, určitě ale kluci pomýšleli výš. Následně Zdíkovec opět atakoval tu samou hranici, tentokrát ale jen jedním brčkem. 20,22 pak stačilo na osmou příčku. Onšovice jedou na vlně dobrých útoků a v Žernovicích tomu nebylo jinak. Pod dvacítku se chlapci nedostali jen o kousek. Velmi dobrý dojem zanechaly po víkendu oba týmy z Budilova. Áčko 5. a „B" s konečnou 7. příčkou určitě mohli být spokojeni. Mezi budilovské pokusy se ve startovce protáhly Dolany, Sudoměř B a Drachkov. Lamy měli problém s pravým proudem, sudoměřské „B" jelo slušně a bralo body za bramborovou čtyřku. To Dolany využily svého pokusu výborně a dalším pěkným útokem srazily v čase 18,81, což jim vyneslo stříbro a hromadu bodů do bojů o celkovou bednu. Svatá Maří se také začíná rozjíždět a je otázkou času, kdy tam ten vysněný čas padne. Vacovu ani Výškovicím se nedařilo, přestože u Výškovic opět nezklamal výborný dívčí zadek. A na závěr Vitějovice, jejichž útok nevypadal vůbec špatně a kluci by se na ŠHL určitě neztratili.
Hned co se přestavily terče, šlo na řadu ženské klání. První Budilov „A" trošku zaspal na stroji, vše se nakonec povedlo, nicméně výsledný čas na přední příčky nestačil. Takovou vyrovnanost v boji o vítězství snad ženská ŠHL ještě nezažila. První čtyřka se našlapala do 14 setin a to v krásném dvacítkovém čase. A to ještě byly vidět rezervy. Jako první se zapsaly domácí holky, které za 20,49, jindy čas vítězů, braly třetí flíček. Vacov se bohužel do této skupiny nevešel, přes komplikace ale děvčata dokončila a bodík za to byl. To dolanské dívčiny šlapaly jako stroje a 20,55 hovoří za všechno. Ta devatenáctka tam ale zavání poctivě. Sudoměřandy se stále trošku hledají, přesto holky jedou, stejně jako Stachy. Holky si vysloužily nakonec 5. místo za 24,28, na prvním terči to ale bylo o poznání lepší. To Budilov „B" se s ničím nemazlil, holky našláply k dračímu tempu a další dvacka byla na světě. Tentokrát to stačilo na stříbro, o nějaký ten bodík se však opět dotáhly na vedoucí Žernovice. Dámskou kategorii zakončilo ženské družstvo z Vlachova Březí. Tady nebylo o čem se bavit, krásný a vyrovnaný útok znamenal sice těsné, ale 1. místo.
Než se sepsaly výsledky, přišlo na řadu finále mužů. Tentokrát stylem žernovického „Superšplouchu" o nejlepší zadek. Osmička týmů z popředí výsledkové listiny mužů si to rozdala v pavouku o vítězství. Třetí nakonec skončili cestáři z Budilova B těsně před myslivci z Dolan, druhý byl Budilov A a vítězství zaslouženě sebrali kluci z Onšovic, kteří sice v nadstavbě podlehli domácím, to však již nic neubralo z jejich výkonu.

Tak skončilo další kolo ligy, teď nás čeká 14 dní pauza, někdo ji vyplní tréninkem, někdo jinými soutěžemi a poté v Sudoměři odkrojíme zbývající třetinu koláče seriálu Šumavské hasičské ligy - Dudák Cup 2010.

SDH DRACHKOV
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one