Přechovice 24. 7. 2010
 
Další týden utekl jako voda v blízké Volyňce a kola hasičských Avií, transportérů a jiných „alegorických vozů" , napěchované hadicemi a mašinami, se zastavila 24.7.2010 na louce v Přechovicích na již sedmé soutěži tohoto ročníku ŠHL. Tudíž vítejte v kraji, kde „vlak nezastavuje, bo má zpoždění.", kde z nedalekého mlýna určitě fandí „mrtvý kostelník" a v kraji, kde vládnou žluto-řepkové dresy místních „důchodců". Jinak též zvaných „přecháni, plechovky" apod.
Léto však už ukázalo další extrém, po tropických vedrech přišlo osvěžení v podobě vytrvalých dešťů, ale kluci z Přechovic svou soutěž připravili výborně. Tentokráte před proudaře a proudařky 19 týmů „chalanů" a 8 týmů hasičských „bab" postavili pět metrů za čáru terče nástřikové.
Nejlepší šestku u chlapů tvoří 6 týmů z pošumavských obcí končící na -ice, a to v tomto pořadí. Formu opět vyladili kluci z obce Žernovice časem 20,82 vteřiny, takže jsou zpět ve hře o celkové prvenství. „Bábovky" z vísky Kalenice jim však nechtěly nechat ani zblo času, ale dneska prostě nastříkaly v čase 22,49. Pozici černého koně podle své barvy dresů zaujali „chalani" z obce Onšovice, jejichž čas obsahoval stejná čísla jako čas Kalenic, akorát v pořadí 22,94. 4. plácek bral tým kousek proti proudu Volyňky, tj. Nišovice, který stopky zastavil v 23,27 sekundách. To, že se s nimi musí počítat, dokázal opět smíšený tým z Výškovic, čas 23,53 hovoří za vše. A finále doplnila místní „plechová kavalerie" ve žlutých dresech, jejichž čas 24,34 svítil z časomíry do daleka. 
„Kolomaznické" odpoledne doplnily vítězstvím žernovické holky časem 26,10 sekundy. Dolanské myslivkyně také našly pevnou mušku, předsadily, zacílily a terče nalily za 27,83., 3. plácek slušel holkám z Vl. Březí, které se taky vešel pod 30 vteřin, v „tajmu" 28,11. Až čtvrté skončily favoritky z Budilova B, v trošku jiném složení, protože jedna stálice Klárka měla svůj šťastný den. Páté místo pak dobojovaly sudoměřské „kališnice". Bohumilické „šmoulinky" se také snažily dát dobrý čas, stříkaly, seč jim to hadice dovolily, ale dneska to stačilo jenom na 6. místo. Ohromné bojovnice soutěží i za Stachy, které za hlasitého povzbuzování se snažily s útokem něco udělat, a tak se holkám povedlo útok aspoň dokončit.
Přechovické finále na 2B a 1 C, na gumy o pouťovou husu a uzenou kýtu přinesl nečekaný výsledek. Rybník všem vypálil tým z Onšovic skvělým časem 17,78. Výborný výškovický den přinesl druhé místo ve finále za čas 18,51. A domácí můžou večer „lejt" co se do nich vejde, neboť mají důvod - 3. místo ve finále za 18,90. Až poté skončili favorité Kalenice, Nišovice a s prasklou hadicí Žernovice.
Nu a tak po příjemné hasičské soutěži je třeba se taky pořádně zabavit a holky v kole protočit či jinak po parketě se smýkat. Proto navzdory počasí následovala tradiční zábava, kde místní „důchodci" ukázali, zač je toho loket. Tj. jak se paří a jak se k tomu doplňují tekutiny. Tudíž kdo neodešel, už neodešel a „mušel zvostat" až do ranního kuropění. A kdo neupadl, možná paří do teď. A pokud jsme to všichni ve zdraví přežili, tak se zase uvidíme za týden, tentokrát u „Kobylí hory".
A Vy, milí čtenáři, se těšte na spisovatelský výkon nositele „Pulitserovy" ceny, našeho „admina" Kopíka..
SDH DRACHKOV
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one