Kalenice 17. 7. 2010
Kluci to jako pořadatelé vůbec neměli jednoduché, po pekelných vedrech přišlo na řadu divočejší počasí a kolem se honící bouřky a deště strašily domácí do poslední chvíle. A aby toho nebylo málo, odešla bábovkám mašina. Nakonec se však počasí umoudřilo, pomoc přišla i formou půjčeného stroje domácím a mohlo se začít.
Jako první se na startovním roštu objevili právě domácí, opět v roli lídra ligy. Útok rozjeli na výbornou a rychlá voda v béčkách slibovala slušnou laťku. Najednou však vypůjčená pila zhasla a zůstalo tak bohužel jen u N. Domácí prokletí tak klukům nekončí. Zdíkovec, namlsaný osobákem z Budilova, začal rozvážněji, sestřiky byly sice vyrovnané, ale časem nad 21 se nemohlo počítat s lepším, než 9. místem. Žernovické „B" již šlapalo jako lepší hodinky, k jejich velké smůle pouze s jednou rafičkou. Na prvním brku 18,85 by znamenalo jistou bednu, naděje však zhatil prostřik na pravém proudu. Borci z NIšovic i Sudoměře „B" dokončili těsně nad dvackou, což se povedlo i Zahorčicím, na levém terči to však bylo o poznání lepší. Slušně rozběhnuto měli i budilovští, znovu ale nevyrovnané sražení sklopek a bylo to až na úvod druhé desítky. O přední příčky se bojovalo v jiných časových horizontech. Pátým flekem se blýskly Onšovice, do Obytců se vezly snad po sté brambory za 19,31. Trojka nakonec padla na proudnice myslivců z Dolan, díky vyrovnaným brkům. Žernovičtí rychlíci z „A" týmu ukázali navrácenou pohodu a v přímém souboji o vítězství si to rozdali s lamákama z Drachkova. Velmi pěkným útokem od náběru po rozsvícení terčů si obhájci titulu za čas 18,21 vezli zlatou placku. Drachkov dal zapomenout na klopýtnutí v Budilově a „jistým" druhým místem bere pěkný bodový příděl. Z týmů, které jezdí ligu stabilně, se nedařilo Svaté Maří, Výškovicím ani Stachám, které stejně jako domácí bohužel svoje pokusy nedokončili. To už se ale začaly nad kalenickou tratí zatahovat mraky.
Po bouřce, která se nakonec stejně přihnala, nastoupila družstva žen. Z osmi týmů měly největší důvod k radosti holky z Budilova „B", které se nejtěsnějším možným časem dostali pod 21 sekund. V těsném závěsu 18 setin za nimi dokončily svůj útok ženy Žernovic a potvrdily, že i druhá polovina ligy bude v boji o titul nesmírně napínavá. Pomyslný bronz pak brala děvčata z Vacova, když své největší rivalky z Dolan nechala za zády o půl vteřiny. Výborně rozjetý pokus měli opět Žihobce, bohužel se však vydařil jen na pravém proudu.

Šesté kolo ŠHL je minulostí. Po polovině letošního maratónu bylo k vidění spousta krásných časů a druhá polovina slibuje jistě totéž. Stále je o co hrát, bodů na rozdávání je dost a dost, takže se pojďme bavit i druhou etapou ŠHL 2010.

SDH DRACHKOV
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one