Drachkov - o pohár starosty obce 3.7.2010

O pohár starosty obce DRACHKOV 3. 7. 2010

Stejně jako v Jihoafrické republice, kde se zastavil čas díky pořádání mistrovství světa 2010 ve fotbale, tak i v Drachkově se zastavil čas. Důvodem však nebyl fotbal, ale hasičský víkend, ve kterém jsme pořádali tři samostatné soutěže. Pro některé se čas zastavil už během týdne, protože přípravy vyžadovaly opravdu spoustu času. To, z čeho jsme měli největší obavy, se naštěstí nenaplnilo. Je to prokletí, které provází soutěže v Drachkově už řadu let. Tím prokletím je déšť. Zatímco loni hřiště připomínalo nové koryto rozvodněné horské bystřiny, tak letos tomu bylo přesně naopak, velké sucho a horko zapříčinilo, že tráva byla místy až spálená. Ale i přes tuto pouze drobnou a estetickou vadu byla trať dobře připravená, k tomu nám dopomohl i zapůjčený válcovací stroj.

Hasičský víkend začal v sobotu 3. 7. od 13:00 okresní pohárovou soutěží. Překvapil nás velký počet přihlášených mužských družstev, konkrétně 21 a jsme pochopitelně rádi, že naše pohárová soutěž má v okrese pořád své jméno. Běhalo se na naše neelektronické tréninkové terče, tudíž se čas měřil stopkami. Museli jsme se potýkat s menším problémem, abychom vůbec dali dohromady tři široké a hlavně funkční béčkové hadice, to se nám však podařilo a po oprášení a vyhnání všech myší jsme stanuli jako první soutěžní tým na startovní čáře. Času 20,91 s není co dodat, vždy záleží na tom, kolik vám přetlakový ventil pustí vody. Jak se později ukázalo, tento čas stačil až na druhé místo. Z vítězství se radovali kluci ze Sudoměře B, kterým se útok také povedl, a o pouhou jednu setinku (20,90 s) sekundy byli těmi, kteří nás odsunuli na druhé místo. Jako třetí skončil tým z Doubravice u Volyně s časem 21,69 s. Po skončení soutěže proběhly ještě závody Drachkovských lodí a soutěž v přetahování lanem přes koupaliště, takže i o zábavu bylo postaráno.